w Grupie Teorii Jądra Atomowego
Szanowni Studenci!
Chcielibyśmy Wam zaproponować trzy stypendia w Grupie Teorii Jądra Atomowego, której kierownikiem jest Profesor Piotr Magierski. Stypendia mają różny poziom zaawansowania i są skierowane do różnych grup studentów. Przypominamy, że do każdego zgłoszenia należy załączyć zgodę na przetwarzanie danych osobowych (RODO).
Stypendium jest finansowane z Narodowego Centrum Nauki, w projekcie: Defekty Topologiczne oraz Rozwiązania Samozwiązane w Mieszaninach Ultrazimnych Gazów Bosego i Fermiego przy Zastosowaniu Teorii Funkcjonału Gęstości. Opiekunem dyplomanta/ki będzie dr Marek Tylutki.
Stypendium jest finansowane z Narodowego Centrum Nauki, w projekcie: Badanie turbulencji kwantowej w układzie silnie skorelowanych fermionów. Opiekunem Stypendysty/ki będzie dr Gabriel Wlazłowski.
W zależności od preferencji Stypendysta/Stypendystka będzie mógł/mogła wybrać tematykę zadania:
Znajomość mechaniki kwantowej, fizyki statystycznej oraz metod matematycznych/numerycznych fizyki (w przypadku zadnia 1) lub dobra znajomość programowania w języku C/C++ lub CUDA oraz technik programowania równoległego (w przypadku zadania 2).
Stypendium może otrzymać kandydat, który jest studentem studiów stacjonarnych lub niestacjonarnych drugiego stopnia; lub jest studentem co najmniej czwartego roku studiów stacjonarnych lub niestacjonarnych jednolitych studiów magisterskich.
List rekomendacyjny od pracownika naukowego będzie atutem (list powinien być wysłany przez pracownika naukowego na adres ntg@fizyka.pw.edu.pl)
Stypendium jest finansowane z konkursu organizowanego w ramach Inicjatywy Doskonałości Uczelni Badawczych w konkursie POB FWEiTE-2, w projekcie: Konstrukcja kodu do symulacji układów jądrowych i jego zastosowanie do badania nadciekłej materii fermionowej. Opiekunem Stypendysty/ki będzie dr Gabriel Wlazłowski
Znajomość mechaniki kwantowej, fizyki statystycznej oraz metod matematycznych/numerycznych na poziomie studiów pierwszego stopnia.
Znajomość programowania w języku C. Dodatkowym atutem będzie znajomość technik programowania kart graficznych GPU (CUDA), programowania równoległego (OpenMP, MPI), bibliotek do algebry liniowej (Lapack).
Stypendium jest przeznaczone dla uczestników studiów pierwszego i drugiego stopnia studiów stacjonarnych i niestacjonarnych lub jednolitych studiów magisterskich.
Stypendium może być przyznane na okres maksymalnie 16 miesięcy (maj 2021 - grudzień 2022) na łączną kwotę 6 400 PLN. Konkurs ma formę ciągłą do momentu wyłonienia stypendysty. Całkowita wielkość stypendium nie ulega zmianie.
List rekomendacyjny od pracownika naukowego będzie atutem (list powinien być wysłany przez pracownika naukowego na adres ntg@fizyka.pw.edu.pl)